Előzmények:
[...]
Noname újságírók játszottak hirtelen tudóst, és magyarázták nagy mellénnyel az egyetemnek és valódi tudósoknak, hol kéne szerintük a védést tartani, meg, hogy a védés tárgya humbug.
🙄
A most felháborodók elhallgatták, hogy a hangos szektás kritikusok egy részének is pontosan ilyen, sőt, Orbán Balázsénál még több átvétele van, akár közös szerzős cikkekből is.
😲
Mintha a CEU-ról kikerülő PhD-hallgatók, akik jelentős részének semmilyen publikációja nincs, mert nem követelmény, bármiben is jobbak lennének.
🍿
Számomra egyértelmű, hogy a magyar felsőoktatás, de amúgy a médianyilvánosság is, az autoriter liberalizmus problémájával küzd
🤔
Rácz András, meg a zs kategóriás, PhD-val nem rendelkező, különösebb tudományos tevékenységet nem folytató ügyvédek és „újságírók” sunyi igénytelenkedéseinél egyébként őszintébbnek gondolom Polyák Gábor érveit, aki ideológiai alapon zárta volna le az eljárást.
🧐
Elhangzott, hogy az ELTE-n félnek a kormányzattól (egy koppenhágai kolléga jobban tudja, mi zajlik az ELTE-n, mint az ELTE sok ezer dolgozója).
Hja, a külföldről ugatók mindig jobban tudják mi van itt ... 😉 Muszáj osztani, hiszen valamivel igazolni kell, hogy miért távozott külföldre ebből a "rosszból".
(via)
Hozzászólások
( Névtelen (nem ellenőrzött) | 2024. 12. 06., p – 10:47 - - Permalink)
Szeretem, amikor egy szakmunkás véleményezi az egyetemi oktatást, ugye Gáborom?!
( trey | 2024. 12. 06., p – 10:59 - Szülő - Permalink)
In reply to Szeretem, amikor egy… by Névtelen (nem ellenőrzött)
Ó, Névtelenkém, itt nem az egyetemi oktatás van górcső alá véve, hanem azok a bohócok, akik seggfájásból politikai ügyet csináltak, de most kajak beégtek 🍿
( Névtelen (nem ellenőrzött) | 2024. 12. 06., p – 16:33 - - Permalink)
Én Rácz írásait követtem a témában. Véleményem: ha csak annyi probléma volt a dolgozattal amennyit feltárt akkor az a Phd teljes mértékben rendben van.
Másik tanulság a tudományos világ a média zaj ellenére is még mindig az elveihez ragaszkodik. A liberális gondolkodók megvédték Orbán Balázst. Nem azt nézték honnan jött, hanem azt, hogy mit tud és milyen teljesítményt rakott le az asztalra.
Ami a vita jogos lett volna és le kellett volna folytatni, hogy ha Orbán Balázs pozíciójából fakadóan befolyással van az egyetem felett, mennyire hihető, hogy nem használta ki a pozícióját. Sajnos ebből nem vita lett hanem sárdobálás...
A vicces része meg, hogy Orbán Balázs témája a szuverenitásról szól miközben ezt mondta: „Pont 56-ból kiindulva mi valószínűleg nem csináltuk volna azt, amit Zelenszkij elnök csinált két és fél évvel ezelőtt, mert felelőtlenség, mert látszik, hogy belevitte egy háborús védekezésbe az országát, ennyi ember halt meg, ennyi területet vesztett, mondom még egyszer, az ő joguk, szuverén döntésük, megtehették, de ha minket megkérdeztek volna, akkor mi nem tanácsoltuk volna, azért, mert 56-ban az lett, ami lett. Mert megtanultuk, hogy itt óvatosnak kell lenni, és óvatosan kell bánni a nagyon értékes magyar életekkel. Azokat nem lehet csak úgy odadobni mások elé.”
Már Phd-ja is van hozzá, hogy tudja mikor és kinek kell feladni a szuverenitást 😢
( Matematikai kérdés (nem ellenőrzött) | 2024. 12. 07., szo – 10:03 - Szülő - Permalink)
In reply to Én Rácz írásait követtem a… by Névtelen (nem ellenőrzött)
Kedves Néptelen!
Egy közepesen bonyolult dolgot azért képtelen vagy feldolgozni, az nem lenne feltétlenül baj.
1.: Orbán Balázs az ELTE Doktori Tanács PhD követelményeit terljesítette. Mind formai, mind kutatómunka tekintetében. Az ELTE Doktori Tanács követelményei közt nem szerepel, hogy a hallgatónak kutya kötelessége ellenzékinek lenni. Bárki, aki a feltételeket teljesíti, kutathat. Ha a kutatásának van eredménye, és bemutatja, megvédi, akkor kaphat doktori címet, ha a doktori tanács megszavazza (Nem, Orbán Balázs még nem kapta meg a PhD-ját, csak a doktori tanácsülést követően.
1956-os forradalomban 2652 magyar, és 720 szovjet katona halt meg, kb 200.000 magyar hagyta el az országot.
A 2022-ben kezdődő orosz-ukrán háborúbantöbb millió ember azonnal kivándolt, jelenleg kb 1 millió ember meghalt, és a 18-25 éves embereket is kezdik behívni katonának, mert nincs ember. Tényleg, inkább nyomorba kell dönteni egy nemzetet, mint békésen megegyezni. Nem az az okos, aki a harctéren hősként meghal, hanem aki harc nélkül megold egy ilyen szituációt. Persze, tudom, mást mondtak a pártiskolában, nem kapsz csokit, ha nem mondod a faszságaidat.
( Névtelen (nem ellenőrzött) | 2024. 12. 08., v – 07:57 - Szülő - Permalink)
In reply to Kedves Néptelen! Egy… by Matematikai kérdés (nem ellenőrzött)
1. Értő olvasás. Segítek: megérdemelten fogja megkapni azt a Phd-t.
2. Világ életemben pacifista voltam. Ebben az esetben szerinted, hogyan lehetett volna megegyezni ami nem sérti durván Ukrajna szuverenitását? A behódolás az megegyezés?
Új hozzászólás