Itt van ez a számomra, mit előadó, teljesen közömbös ByeAlex, aki a Facebookon kipostolta, hogy meglepte magát karácsonyra egy BMW-vel. Látszik, hogy örül neki, az örömét pedig megosztotta a rajongóival, ismerőseivel.  

Miért ne ajándékozhatta volna meg magát? Hiszen minden bizonnyal megdolgozott érte. Azt vallom, hogy az embernek néha meg kell magát ajándékoznia, hogy fenntartsa a motivációját, hogy jelezze saját maga számára, hogy elért egy mérföldkövet, vagy egyszerűen csak azért, hogy attól jobban érezze magát. 

Szóval, örül ByeAlex, örülnek a rajongói, a szerettei és örülök én is, hogy örül. De, itt vannak az internet szararcai, a károgók, az irigyek (komment szekció):

Mindig megmosolyogtat, aki az autójával menőzik. Nekem sem egy Ladám van, de szégyellném magam, ha kitenném a közösségi oldalakra. Az ego méret egyenesen arányos a logó mérettel.

[...]

Gondolom a hegesztő szemüveg miatt nem látod a betűket, amiért ilyen kis szövegben sem tudsz minden szót helyesen leírni.

[...]

A cipő meg full retek…

[...]

Nem az autó teszi az embert hanem az ember az autót vagyis nem attól leszel valaki amilyen autód van, ezt mondanám akkor is ha Ladád lenne. A pénz nem egyenes arányos a tehetséggel,sem a sikerrel, mert akkor egy világbajnok sakkozó annyit keresne mint …

[...]

Szervízben gyakori vendég leszel

[...]

Van mibol😂😂 de az öszintét a hangod hol hagytad?

[...]

Mennyivel szimpatikusabb poszt lett volna, ha mondjuk egy gyermekkorház előtt fotózkodik, hogy a gyermekeket meglepi karácsonyra. Aztán a BMW meg a saját dolga, ez így szimplán egy dicsekvő poszt.

[...]

Ez a csávó tényleg ennyire szánalmas 🤦?

Mennyire lehet szar élete, ha ettől érzi magát többnek, hogy kirak az új kocsijáról egy képet?

A 20.000-es kötegek nekem még hiányoznak a képről 😆.

[...]

Mit vehetett volna egy fogyatékos ha nem BMW-t

Illik hozzá

Meg mutatja hogy esze is annyi mindt izlése és tehetsége egyben

[...]

A pénzzel nem jön stílus és elegancia! Legyen az ByeAlex, vagy Szoboszlai. Ez jutott eszembe a képről, sorry. Amúgy balesetmentest hozzá.

[...]

Jó ez a női autó neked

[...]

Soha nem bírtalak te rossz ripacs. De ha a prolik ez eszik akkor hajrá!

[...]

Mi motiválja ezeket a bohócokat? 🙄 Az irigység. Szerencsére, a többség normális! 

ByeAlex! A zenédre ezután sem leszek vevő, de gratulálok az autóhoz! Csapasd, báttya!

Hozzászólások

( evone (nem ellenőrzött) | 2024. 12. 19., cs – 11:20 - - Permalink)

most ezt leírom, bár valszeg teljesen felesleges: szerintem téged se azért bántanak mert sikeres vagy és rolexed van stb. egyszerűen az érződik a kommentjeidből és posztjaidból, hogy lenézel mindenki mást aki viszont nem, vagy nem úgy sikerült neki. az áramlik az írásaidból, hogy akár a teljes követőtáborod minden tagja elérheti azt a szintet amit te, ha akarja. én személy szerint többször is őszintén gratuláltam sikereidhez, de gondolom ezek mellett simán elmész és te is (mint minden érző emberi lény) a negatívat látod meg először.

( trey | 2024. 12. 19., cs – 12:39 - - Permalink)

In reply to by evone (nem ellenőrzött)

Ez a téma hamar rám fordult, pedig ez egy általános jelenség. Hiszen erről szól a bejegyzés. 

Nem, senkit sem nézek le. Pontosan azért nem, mert tudom, hogy honnan jöttem. Amit lenézek: az a sült galamb várás. Az a tevékenység, hogy "sírok-rívok, semmit sem csinálok azért, hogy jobb legyen". Azt valóban lenézem. 

Nézzük az AI-t:

Kérdés:  Mi az alapja annak, amikor a közösségi médiában az irigyek haterkednek Pszichológia?

ChatGPT

Igen, a közösségi médiában megjelenő irigység és negatív viselkedés pszichológiai jelenségekre vezethető vissza. Az ilyen viselkedés különböző kifejezésekkel illethető, például:

  1. Irigység (envy): Az irigység gyakran az alapja a negatív kommenteknek. Az emberek frusztrációjukat vagy kisebbrendűségi érzésüket fejezik ki mások sikerei vagy élete kapcsán.
  2. Projekció: Ez egy pszichológiai védekezési mechanizmus, amikor valaki a saját negatív érzéseit vagy bizonytalanságait másokra vetíti ki, például kritizálva őket.
  3. Cyberbullying vagy trollkodás: Ezek közösségi médiában elterjedt magatartások, amelyek során valaki szándékosan bántó vagy provokatív megjegyzéseket tesz.
  4. Negativitási torzítás (negativity bias): Ez a hajlam arra, hogy az emberek nagyobb figyelmet fordítsanak a negatív dolgokra, és azokat erősebben fejezzék ki.
  5. Social comparison (társas összehasonlítás): A közösségi médiában az emberek gyakran mások sikereit látva kezdik saját magukat hátrányos helyzetben érezni, ami frusztrációhoz és haterkedéshez vezethet.

Ajánlom figyelmedbe az 1. és 5. pontokat!

Új hozzászólás

Korlátozott HTML

  • Engedélyezett HTML jelölők: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • A sorokat és bekezdéseket a rendszer automatikusan felismeri.
  • A webcímek és e-mail címek automatikusan kattintható hivatkozásokká alakulnak.
CAPTCHA
14 + 5 =
A fenti művelet eredményét kell beírni. Például 1+3 esetén 4-et.
Ez a kérdés vizsgálja, hogy vajon ember-e a látogató, valamint megelőzi az automatikus kéretlen üzenetek beküldését.